In de Amerikaanse staat Idaho hebben demonstranten ritueel hun mondkapjes verbrand uit onvrede over aanhoudende coronamaatregelen. Veel demonstranten hadden borden bij zich met de tekst “Ik doe niet aan zelf-verstikking”.
“We staan hier om de regering weer in het gareel te krijgen. Om de republikeinse manier van regeren te herstellen”, aldus Darren Moon, één van de organisatoren van de ‘verbrand de mondkapjes’ demonstratie.
Vorige week werd in Idaho een wetsvoorstel ingediend om verplichtingen tot het dragen van mondkapjes illegaal te maken. Op dit moment is er geen verplichting geldig voor de staat als geheel maar zijn wel verplichtingen van kracht in zeven van de elf lokale overheden (county’s) in Idaho.
Eerder hebben we al bericht over de onzin van het dragen van mondkapjes, dat deze slechts schadelijke effecten hebben. En dat dat zelfs te zien was in een onderzoek, verkeerd gepresenteerde informatie door Jaap van Dissel.
Het protest in Idaho is mogelijk in gang gezet door de recente beëindigingen van alle maatregelen door republikeinse gouverneurs in Texas en Mississippi. President Biden raakte gefrustreerd door de actie van deze gouverneurs en noemde ze “Neanderthalers”. Opmerkelijk omdat bijvoorbeeld de staat Florida, die al in september de maatregelen voor gezien hield, op volle toeren draait.
Pikant detail: steeds meer studies tonen aan dat Neanderthalers mogelijk slimmer waren dan wij. Mogelijk bedoelde Biden het als een geuzennaam.