Het artikel dat Karel van Wolferen schreef voor het blad Gezond Verstand nr. 9, welke 6 februari jl. bij de abonnees op de deurmat viel, heeft de titel: Werkelijkheidsbeleving en het Ministerie van Waarheid.
Nu ons dagelijks leven ondersteboven is gekeerd en we van onze vanzelfsprekende vrijheden zijn beroofd, kun je stellen dat Nederland steeds meer verandert in een dictatuur door verschuivingen van de macht. De gedachte dat er ook nog een macht achter de macht schuilgaat, is een zeer oncomfortabele gedachte.
Wijlen André Spoor, eerste hoofdredacteur van de gefuseerde krant NRC Handelsblad vertelde Karel toen hij als journalist bij deze krant kwam werken: Als overheden er nut in zien dan liegen ze, als ze er tenminste mee wegkomen. En wij moeten zorgen dat ze er níet mee wegkomen.
Helaas is ook de nieuwsmedia erg veranderd en zien we juist het tegenovergestelde gebeuren. Ook daar heeft de machtsverschuiving plaatsgevonden. Wie bepaalt nú wat waarheid is? Hoe wordt de werkelijkheid beleefd?
Ooit heeft de CIA van het begrip samenzwering een wapen gemaakt. Momenteel wordt dit wapen vaker dan ooit te voren, en heel gretig gebruikt en kunnen regeringen naar hartenlust liegen of onwaarheden spuien.
Beluister in de volgende video hoe Karel zijn eigen artikel op boeiende wijze voorleest.