Op de foto ziet u een glimlachende minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Wat meteen opvalt is dat Hugo de Jonge zich in een openbare winkel bevindt zonder mondkapje. En dat terwijl je de regels zelf opstelt.
Al eerder zagen we ministers die zich niet aan de zelf bedachte maatregelen hielden. Denk maar eens aan minister Grapperhaus die bij zijn eigen bruiloft lak had aan de regels. Al op 2 september schreef RTL over Grapperhaus “Hij is gezagloos geworden.”
Op 18 februari plaatste Wopke Hoekstra een foto op twitter dat hij aan het schaatsen was met Sven Kramer in het Tialf stadion. Een dag later moest Hoekstra door ‘het stof’ van de pers. Hoekstra reageerde laconiek dat hij ruiterlijk moest toegeven dat hij niet had moeten schaatsen en noemde het voorval “niet handig”.
Dan is er minister Ank Bijleveld die zich niet aan de regels hield en op kerstavond jl. naar de kerk ging.
Dan hebben we nog de laatste twee exemplaren. Bij de persconferentie in maart 2020, toen Mark Rutte aankondigde dat niemand met elkaar de handen mocht schudden en social distancing adviseerde. Maakte hij de ogenschijnlijke fout door de hand van Jaap van Dissel te schudden om vervolgens Jaap te omhelzen waarna ze het podium aflopen. Je hoort Mark Rutte nog zeggen “Erg hè, zo’n gewoonte”. Hieronder nogmaals de beelden: