Het Vondelpark in Amsterdam is vanavond, 21 februari 2021, volgestroomd met feestende mensen. Het is waarschijnlijk een mix is van mensen die gedemonstreerd hebben op het Museumplein en mensen die gehoor hebben gegeven aan de ‘Telegram groep’ oproep om zondag te dansen voor vrijheid.
De betoging van vanmiddag 14 uur tegen de coronamaatregelen werd rond 16 uur door de politie beëindigd. Aanwezig waren onder andere Willem Engel en Mordechai Krispijni. Ondanks dat het een volkomen vreedzame betoging was zag burgemeester Halsema blijkbaar toch reden om over te gaan tot de inzet van politiebussen en zelfs twee waterkanonnen! De menigte ging op dat moment richting het naastgelegen Vondelpark om verder te betogen.
Op deze zondag werden ook in diverse steden ‘Dance for freedom 2021’ bijeenkomsten georganiseerd via de Whatsapp variant van de Telegram groep. Het motto van deze groepen: ‘Samen dansend de Corona crisis uit!’. Ook Amsterdam kent een ‘Dance for freedom’ Telegram groep. Tot in de avond vierden mensen feest en gaven daarmee aan klaar te zijn met de steeds verdergaande vrijheidsbeperkende maatregelen.